Vynikajúcu možnosť znižovania spotreby primárnej energie predstavuje modulárny zásobníkový systém MSS/3 značky Vaillant. Ide o inovatívne riešenie podpory vykurovania a ohrevu teplej vody určené pre rodinné domy, ale aj väčšie objekty. Základom tohto systému sú multifunkčný akumulačný zásobník allSTOR exclusiv, solárny modul auroFLOW exclusiv a modul pre prípravu teplej vody aguaFLOW exclusiv. Modul auroFLOW exclusiv sa však používa len v prípade klasických tlakových solárnych systémov. Aj preto Vaillant prináša na trh nový solárny drain back modul auroFLOW plus D určený pre beztlakové solárne zostavy.

Široké možnosti využitia

Nevýhodou klasických tlakových solárnych systémov je, že v čase veľkých letných solárnych ziskov, majú problémy s prehrievaním. Aby k tomu nedochádzalo, musia sa systémy buď nadimenzovať na nižší stupeň pokrytia, alebo treba použiť cloniace systémy. Jednoduché riešenie ponúka značka Vaillant, ktorá v tomto roku oslavuje už 140 rokov na trhu vykurovacej techniky. Tento nemecký výrobca je priekopníkom v inováciách, čoho dôkazom je aj nový solárny drain back modul auroFLOW plus D. V súčasnosti je jediným systémom svojho druhu na trhu, ktorý kombinuje všetky výhody najmodernejších solárnych technológií. Solárny beztlakový systém sa vďaka novému modulu teraz využíva aj vo veľkých MSS systémoch a taktiež so štandardnými bivalentnými solárnymi zásobníkmi. Kombinovať sa dá so všetkými zdrojmi tepla Vaillant vybavenými e-BUS zbernicou. Rovnako aj s inými zdrojmi tepla bez možnosti regulácie, ako sú teplovodná krbová vložka, kotol na tuhé palivo a pod.

Princíp drain back systémov

Solárny modul auroFLOW plus D je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálnu účinnosť, vysoký výkon a celkovú spoľahlivosť. Pracuje na beztlakovom drain back princípe, ktorého podstatou je doprava solárnej kvapaliny čerpadlom do kolektorov, kde kvapalina preberá tepelnú energiu. Získanú energiu následne odovzdáva teplej vode v zásobníku. Keď solárny systém nie je v činnosti – keď nie je potreba odoberať energiu zo slnka, alebo je solárny zisk minimálny, kvapalina stečie z kolektorov do zásobnej nádrže a nedochádza k jej prehrievaniu. Solárna kvapalina vďaka tomu rýchlo nedegraduje, čím sa zvyšuje životnosť systému a užívateľom znižujú náklady. Odpadá aj problémom s protimrazovou ochranou kolektorov.

Kompaktný modul

Modul auroFLOW plus D sa používa na prípravu teplej vody a podporu vykurovania. Modul pracuje prioritne pre ohrev teplej vody a teplo, ktoré sa na ohrev teplej vody ďalej nevyužije, sa následne použije na podporu vykurovania. Je určený pre rodinné domy i väčšie objekty, novostavby i rekonštruované budovy. Modul sa jednoducho inštaluje a zaberá len minimum miesta. Má integrované všetky dôležité snímače a riadiace prvky, pomocou ktorých možno solárny zisk zvýšiť oproti bežným solárnym zariadeniam až o 10 percent. Jeho súčasťou sú tiež vysokoúčinné čerpadlá, elektronika, výmenník tepla a zásobná nádržka na so- lárnu kvapalinu. Solárny modul je dostupný v dvoch vyhotoveniach: auroFLOW plus VPM 15 D pre plochu do15 m2 kolektorov auroTHERM VFK 135 VD a auroFLOW plus VPM 30 D pre plochu do 30 m2 kolektorov auroTHERM VFK 135 VD s možnosťou zapo-
jenia až dvoch modulov do kaskády.

Používaním stránok prevádzkovateľa MIRAD, s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.