Tesniaca šnúra, ktorá už netesní a falošný vzduch, ktorý si vykurovacie teleso cez tieto netesnosti nasáva, spôsobuje zadymovanie skla, horšie sa reguluje horenie a v niektorých málo prípadoch doslova „reže“ materiál.

Skôr než pristúpime k výmene tesniacej šnúry, treba zistiť priemer, tvar prierezu a tvrdosť šnúry. Starú šnúru treba vybrať, miesto dôkladne očistiť mechanicky drôtenou kefou, či brúsnym papierom, aby sme odstránili zvyšky šnúry, prachu, atď. Potom treba ešte odstrániť technickým benzínom alebo acetónom možné chemické nečistoty po starom lepidle alebo dechte, ktorý satam mohol dostať z horenia.

Samolepiace šnúry sa nalepia, zatisnú a dvierka sa nechajú zatvorené aspoň 24 hodín. Ostatné šnúry sa podlepujú keramickým lepidlom alebo špeciálnym tmelom. Takto si vykurovacie teleso pripravíme na ďalšiu sezónu a nebudeme pod tlakom: slovo MUSÍM zmeníme na MÁM. Tak môžeme odstrániť aj ďalšie poruchy a nedostatky. Príďte k nám, preberieme váš problém a pomôžeme nájsť riešenie. Veď nevieme, aká bude nasledujúca zima. 

Používaním stránok prevádzkovateľa MIRAD, s.r.o.
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.